Hakkımızda

Hakkımızda:
Polonya’da  “Dış ilişkiler-ağırlama” sorumluluğundaki görevini tamamlayıp 1970’de Tuzla’da “Adil Balık”olarak hizmete başlayan Adil Yüceer, daha sonra uzun yıllar Kadıköy-Şaşkınbakkal’da misafirlerini ağırlamıştı. Tüm tecrübe ve deneyimleriyle 2003 yılında tekrar Tuzya’ya dönüp, yakın dostu Salih Karaoğlu ile “Adil Balık”restaurantı tekrar hizmete açtı.
2004 yılında eşi ile birlikte geçirdiği bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Adil Yüceer’in yetiştirdiği mutfak ve salon elemanları şu an, SALİH KARAOĞLU’nun aile şirketi olan KARAOĞLU Gıda Ltd. Şti. olarak ABD’de eğitimini tamamlayan Alper Karaoğlu yönetiminde hizmetlerine devam etmektedir. Alper Karaoğlu “Adil Bey’in başlattığı ve yetiştirdiği elemanların tecrübesi, benim bilgi, görgü ve eğitimim ile birleştiğinde müthiş bir hizmet anlayışı ve konsept ortaya çıktı” diyor ve devam ediyor:
“Adil Bey’in başlattığı, sabah 04-05’de balık halinden taze balık seçme alışkanlığını bizzat kendim sürdürüyorum. Ayrıca Tuzla balıkçılarının tuttukları balıkları ilk önce bize getirmeleri bizim taze ve günlük balık elde etmemizi çok kolaylaştırıyor. Üç katlı mekanımızın en alt katı bahçe katı olup 150-200 kişiyi ağarlayabiliyoruz. İkinci katımız muhteşem manzarası ve 100 kişilik oturma düzeni ile hizmete açık. 3. Katımızdaki TERASımızda yine müthiş bir manzara eşliğinde özel misafirlerimiz için hizmet verebileceğimiz 80 kişilik bir oturma düzenine sahibiz… 20 kişilik salon görevlimiz her an hizmetinizde. Aşçıbaşımız CUMA ONAY ve 6 aşçımız muhteşem menüler ve özel balık pişirme metodlarıyla emirlerinizi beklemekte… KARAOĞLU SANAT EVINDE resim yapan bayanların tabloları restaurantımızın tüm dekorlarını oluşturuyor ve bu tablolardan beğendiğinizi alabiliyorsunuz. Fiyatlar makul ve özel sipariş verebiliyorsunuz… Günün en taze balıklarını her an bulabilirsiniz. Tuzda Balık favori menümüz olarak biliniyor.  Lakerda, ahtapot, kalamar ızgara, özel şefin salatası ile klasik kavun – beyaz peynir ve özel istek olursa Adil pilakisi ile açılışı yapıp, ardından ana yemeğe geçerek size mevsim balığını sunuyor. Tatlı, şefin özel tatlısı olabilir. Mevsime göre incir, ayva veyakayısı tatlısı, çukulata şelalesi, fırında helva, dondurmalı helva da favori tatlılarımız arasındadır. Elbette diğer mezelerimiz de mevcut:  Deniz börülcesi, karides söğüş, levrek marin, uskumru marin, közde patlıcan salatası ilk aklıma gelenler… Önceden yapacağınız rezervasyon ile yerinizi ayırtmanız rica olunur. 40 yılın tecrübesi ve genç hizmetli kadromuzun heyecanıyla sizleri misafir etmekten onur duyarız.”